האם כדאי לשפץ דירה לפני מכירה?

האם כדאי לשפץ את הדירה לפני המכירה? בוודאי שכן!

סילוק חפצים אישיים ופינוי חדרים עמוסים, צביעת הדירה בצבעים בהירים וחיפוי הרצפה בפרקט סינתטי וזול הם בין הצעדים המינימליים שכדאי לעשות לפני שאתם מתחילים להציג את הבית לקונים פוטנציאלים. המטרה: להקל על הרוכשים לדמיין עצמם שייכים לדירה ומבצעים בה שינויים לטעמם.

ההנחיות לביצוע שיפוץ לקראת מכירה שונות ברובן מההנחיות לקראת שיפוץ דירה שאתם מתכוונים לגור בה לאורך שנים. למעשה, יתכן שהמילה “שיפוץ” גדולה מדי עבור התהליך הקצר הנדרש כאן.

אין צורך לשבור קירות, אך שיפוץ קל יותר יעשה את העבודה:
דירות אשר אינן משדרות ומבטאות את האישיות המיוחדת שלנו נמכרות בקלות רבה יותר. הסיבה – גם הקונים מבצעים רכישה רגשית בדרך כלל, ורוצים לדמיין את חייהם שלהם בתוך הדירה שהם רוכשים.
ככל שהדירה עמוסה באישיות שלנו, יהיה לקונים קשה יותר לדמיין את עצמם חיים בה.
מצד שני, הנכונות שלנו להיכנס לבלאגן של שיפוץ והשקעה של כסף שאנו לא בטוחים שנראה אותו בחזרה במהירות, או בכלל, היא מוגבלת ובצדק. לכן, חשוב לתכנן את השיפוץ והתקצוב שלו בהתאם לנסיבות הללו.
אז קודם כל, ברור שלא נוציא סכום כסף גבוה, מכיוון שעלינו להתייחס לכל התהליך כעל השקעה כלכלית: סיכון מינימלי עם סיכוי מקסימלי. בנוסף, סף אי הנוחות, הלכלוך והבלאגן שנהיה מוכנים לעמוד בו במהלך השיפוץ הוא נמוך ביותר, כי הרי, מעבר לפיצוי הכספי, לא נזכה ליהנות מהתוצאה של השיפוץ לאורך זמן, במיוחד אם נצליח במשימה למכירה זריזה של הדירה. כמו כן, סביר להניח שלבנו ותשומת לבנו כבר בדירה החדשה אליה אנו מתכננים לעבור בקרוב.

כדי לעמוד בהנחיות העקרוניות הללו, אלו הם הצעדים שעליכם לעשות לפני שאתם מתחילים להציג את הבית לקונים פוטנציאלים:

התחילו בפינוי של כמה שיותר חפצים, במיוחד חפצים אישיים.
השתדלו להמנע ממתלי בגדים ומעילים עמוסים בכניסה לבית.
טיפ: שימו את האגו והטעם האישי בצד והתייחסו לנושא בצורה עסקית ועניינית לחלוטין.

השלב הבא הוא שיפוצון קטן שנועד לכוון למכנה המשותף הרחב ביותר של האוכלוסיה כדי להרחיב את מגוון הקונים הפוטנציאלים של הדירה שלכם.

מדובר במספר פעולות אשר עלותן נמוכה והן כרוכות באי נוחות קלה אך קצרה:
צבעו את הדירה בצבעים בהירים ושקטים המשדרים רוגע וניקיון אך בשום פנים ואופן לא בלבן בוהק. אין חובה לצבוע את כל הדירה, אלא רק אזורים מרכזיים או אזורים בהם הצבע התיישן והצטברו עליו סימנים מהרהיטים או מהתמונות שהיו תלויות עליו.

אחד האלמנטים הבולטים ביותר לעין בדירה הוא הריצוף. לכן, אם הריצוף שלכם מיושן מעט, או בעל דוגמה או צבע דומיננטי שעלולים לצמצם את קהל היעד שלכם, שיקלו לחפות את הרצפה בפרקט סינתטי לא יקר לפחות באזור הסלון, המסדרון ויחידת ההורים.
חיפוי בפרקט הוא תהליך נקי יחסית ומהיר מאוד שיכול להסתיים ביום אחד.

חשוב מכל, אל תבצעו פעולות בלתי הפיכות והשאירו אפשרויות פתוחות. רוב האנשים יתרשמו באופן חיובי מהשינויים, ועם זאת, סביר להניח שרובם ירצו לבצע שינויים לפי הצרכים וההעדפות שלהם. חשוב שהקונה הפוטנציאלי ידע שיש בפניו אפשרויות פתוחות לבצע שינויים כרצונו.

כתבות נוספות

מאמר

איך אפשר לחסוך בשינויים במפרט הדירה?

מרבית רוכשי הדירות מבקשים לבצע שינויים במפרט הטכני של הדירה, בתכנון ובגימור - מיד אחרי שהם קונים אותה. לא תמיד…

מאמר

הכנת הבית לקיץ‎

הקיץ הישראלי הוא קיץ לא קל ברוב האזורים בארץ, וחשוב לוודא כי מעטפת הבית, כמו גם הפתחים והאבזור בבית מוכנים…

מאמר

הטבות מס לעולים מצרפת

זכויות המס של העולים החדשים: בעקבות הציפיות להגברת העלייה מצרפת, כמו גם ממדינות נוספות במערב אירופה ברקע אירועי הטרור, בדקנו…

מאמר

גילוי ליקויים בדירה משופצת

בשנים האחרונות תופעת ההום סטייג'ינג הולכת ומתפשטת ומאפשרת לבעלי דירות יד שנייה למכירה לקבל על נכסיהם מחיר גבוה יותר ולמכור…

דברו איתי

צרו קשר

Whatsapp