הכנת הבית לחורף הישראלי

שדרוג דירה לפני החורף - 6 טיפים עיצוביים

אפשר לעשות כמה שינויים בבית לקראת החורף המתקרב בלי לעשות שיפוץ כללי – רק שדרוג בסיסי. קבלו כמה רעיונות של המקצוענים לשדרוג הבית לקראת העונה הגשומה

צבע חם 

גם ככה קודר בחוץ, ולכן גם אם הסלון שלכם בגווני חום ואפור, זה הזמן להאיר אותו עם כמה כריות גדולות בצבעים חמים כמו אדום, כתום וצהוב.

 האפקט הוא מיידי והעלות נמוכה יחסית. מי שלא אוהב צבעים חזקים, יכול לבחור בצבעים חמים שהגוון שלהם בהיר ועדין יותר. 

גם פירות העונה יכולים להשרות הרבה צבע וחמימות לבית. בחרו צבע שמשתלב עם הסלון והניחו קערה מעוצבת בצבע הרמוני עם תפוזים, אצטרובלים ושאר אלמנטים של חורף. עציצים בצבעים חזקים יוסיפו גם הם לאווירה הביתית. 

מי שלא אוהב להחליף פרחים כל שבועיים, יכול לבחור בעציץ שהוא פרח, עם עלים בצבעים חזקים וחמים, המתאימים לאקלים הביתי.

 

קיר צבעוני

רוצים ללכת רחוק יותר? תוכלו לשדרג את אחד מקירות הבית עם צבע דקורטיבי. הסולידיים בוחרים לצבוע את הסלון בצבעי שמנת עמומים, מי שמעז יותר יכול ללכת על קיר בסגנון קשמיר או סהרה. אלו קירות עם חספוס מיוחד וטקסטורה מורגשת. בדרך כלל בוחרים בקיר מאחורי ספה גדולה, וממקמים במרכזה תמונה בצבעים תואמים.

 

צבע אחר לבית

ניתן לבחור את הקיר שמאחורי הטלוויזיה ולעצב אותו. בחדרי השינה, ניתן לבחור את הקיר שמאחורי המיטה, ולצבוע אותו בגוון כהה יותר מהגוון השולט בחדר. האמיצים יכולים לצבוע בסגול כהה או בצבע עם גוון עמוק אחר, מה שמשדרג ברגע כל חדר שינה. העלות היא כ-80 שקלים למ”ר, כך שקיר בגודל ממוצע בסלון יעלה 1,200-800.

  

להשאיר את החורף מחוץ לחלון עם וילון

לבדים יש הרבה מה לומר. הם יעזרו לכם “לחמם” את הבית ולהלביש את הקירות הריקים ואת הרצפה העירומה. וילונות, מפות, כריות, פוף גדול על הרצפה, כיסויים מבדים יפים לספות. כדאי למקם שטיחים על-יד המיטה.

וילונות יהפכו כל חלון סתמי להרבה יותר עשיר ותיאטרלי. וילון בוחרים לפי הצרכים ולא רק לפי היופי של הווילון. אם לחלון יש תריסים, ניתן לבחור בבדים שקופים וקלילים יותר. אם אין תריסים, ורוצים שתהיה אפשרות לאטום את החלון מאור, ניתן להוסיף וילון גלילה.

 אפשרות נוספת היא ליצור שתי מסילות (כמו שנהוג בבתי מלון). המסילה האחורית הצמודה לחלון היא של וילון מבד אטום, והמסילה החיצונית של וילון מבד קליל ואוורירי יותר. 

איך מתאימים גוונים? אם הקיר בהיר, כדאי לשבור אותו קצת עם וילון בצבע שמנת, מוקה, אפור או צבעי אדמה חמים יותר. אפשר גם לשלב מאותו בד של הווילון גם כיסוי יפה למיטה או כריות מבדים תואמים, וליצור מראה הרמוני ומושלם, שבו יש קשר בין האלמנטים השונים בחלל. 

כמה זה עולה? עלות של בד ממוצע עולה כ-120 שקלים למטר רץ. כמובן שבדים מעוצבים יותר, מקולקציות ייחודיות יכולים להגיע גם ל-600 שקלים למטר. עלות של וילון לחלון סטנדרטי היא 900-700 שקלים (כולל פרזול, מוטות ושלל אביזרים נלווים). עלות של וילון שאורכו כ-4 מטר (מתאים בעיקר לסלון, או למי שרוצה וילון גדול בחדר השינה) יכולה להגיע ל-2,500-1,800 שקלים.

יש לך שאלה לגבי שדרוג דירה או דירות למכירה בלב העיר תל אביב? אשמח לעזור. 

ויהי אור בימות הקור

כתבות נוספות

מס רכישה 2020
מאמר

הכנת הדירה לפני מכירה

בחרתם לתת לבנכם או בתכם דירה במתנה ואתם חוששים מאיבוד הנכס? העברתם להם סכום כסף משמעותי עבור רכישת בית ובני…

מס רכישה 2020
מאמר

כל הפרטים החשובים על מס רכישה 2022

בחרתם לתת לבנכם או בתכם דירה במתנה ואתם חוששים מאיבוד הנכס? העברתם להם סכום כסף משמעותי עבור רכישת בית ובני…

סכסוכי שכנים
מאמר

סכסוכי שכנים: מתי כדאי לפנות מיד לשופט

בחרתם לתת לבנכם או בתכם דירה במתנה ואתם חוששים מאיבוד הנכס? העברתם להם סכום כסף משמעותי עבור רכישת בית ובני…

שיפוץ דירה
מאמר

משפצים? תחתמו על חוזה

אפשר לעשות כמה שינויים בבית לקראת החורף המתקרב בלי לעשות שיפוץ כללי - רק שדרוג בסיסי. קבלו כמה רעיונות של…

דברו איתי

    צרו קשר